News
Zwracamy się z ogromną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety dot. problemów, barier i kierunków utrzymania i ochrony zadrzewień na obszarach wiejskich.
W ramach konkursu fotograficznego „Drzewa robią dobry klimat na wsi” do Fundacji wpłynęło 55 prac. Komisja postanowiła przyznać 13 nagród głównych oraz 42 wyróżnienia. Dodatkowo nagrody otrzymają placówki oświatowe, które zachęciły swoich uczniów do obserwacji przyrody i wzięcia udziału w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
W ramach realizacji projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” finansowanego ze środków Narodowego
Komisja dokonała oceny wszystkich 12 zgłoszonych do konkursu projektów. W wyniku przeprowadzonej dyskusji nad wszystkimi zgłoszonymi propozycjami komisja konkursowa wyłoniła 11 laureatów.
Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Drzewa dla bioróżnorodności, Drzewa dla Klimatu”- wykonanie modelowych, edukacyjnych śródpolnych stref zadrzewień,
Konferencja pt. „Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – jak integrować społeczności lokalne wokół tych działań” zrealizowana w ramach projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” przy współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego odbyła się 16 października 2017 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
W dnach 28-30 września, pod Szczecinem odbyło się I szkolenie edukatorów bioróżnorodności w województwie zachodniopomorskim, w ramach projektu pn „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”. Kurs ma na celu przygotowanie osób, które w sposób aktywny będą propagowały wiedzę i motywowały do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności na terenach rolniczych.
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na konferencję „Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – rola, znaczenie, nowe kierunki oraz inspirujące praktyki działań w aspekcie zmian klimatu”, która odbędzie się dnia 16 października 2017 r.
Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” zaprasza do udziału w kursie szkoleniowym przygotowującym do działań społecznych edukatorów bioróżnorodności dla obszarów wiejskich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Szkolenie jest częścią projektu pn. „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”. Kurs ma na celu przygotowanie osób, które w sposób aktywny będą propagowały wiedzę i motywowały do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności na terenach rolniczych.
Termin składania aplikacji zgłoszeniowych na szkolenie: 25.09.2017 r.
Konferencja pt. „Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – jak integrować społeczności lokalne wokół tych działań” zrealizowana w ramach projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” przy współpracy z Wydziałem Obszarów Wiejskich Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się 21 kwietnia 2017 r. w obiekcie Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.
W ramach realizacji projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” ogłasza konkurs fotograficzny pt: „Drzewa robią dobry klimat na wsi”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół rolniczych i ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkół podstawowych.
Zapraszamy do udziału w konferencji p.n. „ Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – jak integrować społeczności lokalne wokół tych działań”,
Wielka Mapa Małego Świata „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” Takie hasło towarzyszyło kolejnym warsztatom edukacyjnym mającym miejsce w województwie wielkopolskim. Warsztaty odbyły się w Łomnicy w gminie Trzcianka, a uczestnikami warsztatów byli rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Podczas zajęć poruszano tematy związane z ochroną bioróżnorodności i klimatu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy budowali hoteliki dla owadów.
Tym razem warsztaty edukacyjne odbyły się w PWSZ w Koninie, a uczestnikami warsztatów byli studenci i studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
24 marca br. w miejscowości Złotów odbyły się kolejne warsztaty poświęcone zadrzewieniom śródpolnym. Omówione zostały funkcje zadrzewień - ochrona wody przed zanieczyszczeniami, znaczenie dla krajobrazu i tradycji, rola korytarzy ekologicznych.
17 marca br. w miejscowości Targoszyn odbyły się warsztaty poświęcone zadrzewieniom śródpolnym - ich funkcjom, znaczeniu dla przyrody i człowieka, wpływie klimat, ochronę wód i gleby.
Pod tym właśnie hasłem odbyły się kolejne w Wielkopolsce warsztaty edukacyjne poświęcone tematowi „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach wiejskich”.