W Sołectwie Konradówka-Piotrowice powstaje projekt ścieżki edukacyjnej o owadach zapylających, mieszkańcy wsi jako miejsce powstania strefy przyjaznej pszczołom wybrali wiejski plac zabaw. Na przeprowadzonych przez Fundację warsztatach mieszkańcy dowiedzieli się, że dzikie pszczoły nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Dlatego bez obawy o swoje dzieci mieszkańcy Konradówki i Piotrowic posadzą kwitnące krzewy i drzewa wokół placu.

W Trzebieniu powstaje projekt ścieżki edukacyjnej o owadach zapylających, mieszkańcami wsi nie zważając na pogodę planują zagospodarowanie przestrzeń koło szkoły. Z uwagi na piaszczyste podłoże posadzone zostaną gatunki odporne na suszę, o małych wymaganiach glebowych. Planowane jest stworzenie kilku szpalerów lipowych oraz grup krzewów i drzew.

Wiosna tuż tuż i my też szykujemy się do nowych nasadzeń stref przyjaznych pszczołom. W Strupinie powstaje projekt ścieżki edukacyjnej o owadach zapylających, mieszkańcami wsi z zapałem angażują się w planowanie, aby zagospodarować przestrzeń koło szkoły. Na placu zasadzone zostaną głównie róże, o kwiatach, na których nektar będą mogły zbierać owady.

 „Dla pszczół  - transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających”

interreg ps

naglowek i stopka 01naglowek i stopka 02naglowek i stopka 03naglowek i stopka 04

 

Wybierz projekt
który Cię interesuje

PSZCZOLY logo 06

logo zadrzewienia 5 final

 

SlideBar