Trzebień

W Trzebieniu powstaje projekt ścieżki edukacyjnej o owadach zapylających, mieszkańcami wsi nie zważając na pogodę planują zagospodarowanie przestrzeń koło szkoły. Z uwagi na piaszczyste podłoże posadzone zostaną gatunki odporne na suszę, o małych wymaganiach glebowych. Planowane jest stworzenie kilku szpalerów lipowych oraz grup krzewów i drzew.

 

Wokół Domu Ludowego „Jarzębina” w Trzebieniu powstaje „Strefa nektarodajna”.
Członkowie „Stowarzyszenia Trzebień” , młodzież i dzieci z Domu Ludowego „Jarzębina” w Trzebieniu oraz mieszkańcy wsi sadzili drzewa i krzewy miododajne. Zostały posadzone lipy, jarzębiny, śnieguliczka, berberys, oliwnik, pigwowiec, dereń, oliwnik, oraz byliny mikołajek płaskolistny, pszczelnik, mięta oraz lawenda. Będą również postawione domki dla dzikich pszczół, które buduje młodzież z Domu Ludowego w Trzebieniu.
Jest to przedsięwzięcie angażujące i integrujące mieszkańców, organizacje oraz szkołę, które nie tylko pomaga chronić owady zapylające ale także upiększa wieś Trzebień a w szczególności tereny wokół Domu Ludowego „Jarzębina. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania „Strefy nektarodajnej” w Trzebieniu.

 „Dla pszczół  - transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających”

interreg ps

naglowek i stopka 01naglowek i stopka 02naglowek i stopka 03naglowek i stopka 04

 

Wybierz projekt
który Cię interesuje

PSZCZOLY logo 06

logo zadrzewienia 5 final

 

SlideBar