Aktualności

Konferencja pt. „Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – jak integrować społeczności lokalne wokół tych działań” zrealizowana w ramach projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” przy współpracy z Wydziałem Obszarów Wiejskich Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się 21 kwietnia 2017 r. w obiekcie Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

W ramach realizacji projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” ogłasza konkurs fotograficzny pt: „Drzewa robią dobry klimat na wsi”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół rolniczych i ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkół podstawowych. Konkurs ma na celu zachęcenie młodzieży do obserwacji przyrody najbliższego otoczenia, wzbudzenie zainteresowania różnorodnością biologiczną, siedlisk funkcjonujących w sąsiedztwie, użytkowanych pól, naukę rozpoznawania podstawowych gatunków roślin i zwierząt występujących na miedzach, ugorach, w zadrzewieniach śródpolnych.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
•    Nadesłanie zdjęcia przedstawiającego aleje drzew na polach uprawnych, zadrzewienia śródpolne, miedze i skraje pól, stanowiące siedliska dla owadów i ptaków itp;
•    Czytelne zdjęcie o rozdzielczości 300dpi;
•    Karta zgłoszeniowa;
•    Zgoda rodzica, opiekuna na publikację zdjęcia

Prace konkursowe wraz z załącznikami  należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 lipca 2017 r. W terminie do dnia 31.08.2017 r. zostanie rozstrzygnięty konkurs, a wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie WWW projektu http://www.pszczoly.zielonaakcja.pl/zadrzewienia.html .

Zapraszamy do udziału w konferencji p.n. „ Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – jak integrować społeczności lokalne wokół tych działań”,

Wielka Mapa Małego Świata „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” Takie hasło towarzyszyło kolejnym warsztatom edukacyjnym mającym miejsce w województwie wielkopolskim. Warsztaty odbyły się w Łomnicy w gminie Trzcianka, a uczestnikami warsztatów byli rodzice oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Podczas zajęć poruszano tematy związane z ochroną bioróżnorodności i klimatu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy budowali hoteliki dla owadów.

Tym razem warsztaty edukacyjne odbyły się w PWSZ w Koninie, a uczestnikami warsztatów byli studenci i studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

24 marca br. w miejscowości Złotów odbyły się kolejne warsztaty poświęcone zadrzewieniom śródpolnym. Omówione zostały funkcje zadrzewień - ochrona wody przed zanieczyszczeniami, znaczenie dla krajobrazu i tradycji, rola korytarzy ekologicznych.

17 marca br. w miejscowości Targoszyn odbyły się warsztaty poświęcone zadrzewieniom śródpolnym - ich funkcjom, znaczeniu dla przyrody i człowieka, wpływie klimat, ochronę wód i gleby.

Pod tym właśnie hasłem odbyły się kolejne w Wielkopolsce warsztaty edukacyjne poświęcone tematowi „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach wiejskich”.


Tym razem zostały one zrealizowane w gminie Łubowo w miejscowości Lednogóra na świetlicy wiejskiej w dniu 8 marca. Adresatem warsztatów byli dorośli mieszkańcy tegoż sołectwa. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów cieszyły się tematy tj. bioróżnorodność, zadrzewienia śródpolne, zanikanie miedz. Uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na istotę podejmowania działań przez gminę zmierzających do zadrzewienia pasów drogowych, prowadzenia nasadzeń wzdłuż dróg gminnych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów!

Na początku marca zostały zrealizowane warsztaty edukacyjne pt. „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach wiejskich” w Skrzatuszu. W warsztatach uczestniczyli m.in. radni (w tym przedstawiciele Komisji Rolnictwa i Środowiska), przedstawicielka samorządu, rolnicy,  pszczelarze, mieszkańcy tamtejszej gminy, ogółem osoby zainteresowane tematem bioróżnorodności oraz zmianami klimatu.

Artykuł o tym wydarzeniu na stronie gazetaszydlowska.pl

Już od początku marca realizowane są na terenie Wielkopolski warsztaty edukacyjne pt. „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach wiejskich”.

W dniach 23-25 lutego w Pałacu w Witaszycach odbył się I zjazd szkoleniowy mający na celu przygotowanie społecznych edukatorów bioróżnorodności z terenu województwa wielkopolskiego.

Zapraszamy do udziału w kursie szkoleniowym przygotowującym do działań społecznych edukatorów bioróżnorodności dla obszarów wiejskich z terenu województwa wielkopolskiego. Szkolenie jest częścią projektu pn. „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”. Kurs ma na celu przygotowanie osób, które w sposób aktywny będą propagowały wiedzę i motywowały do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności na terenach rolniczych.

 

UWAGA są jeszcze wolne miejsca na szkolenie. Termin składania aplikacji zgłoszeniowych na szkolenie w Witaszycach przedłużony do dnia 17. 02. 2017 r.

W załączeniu treść zaproszenia oraz aplikacja zgłoszeniowa, którą należy przesłać do dnia 17. 02. 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 20-22 października 2016r w Pensjonacie Korona w Modrzycy odbył się drugi, a zarazem ostatni zjazd szkoleniowy edukatorów bioróżnorodności z terenu województwa lubuskiego.

Strona 1 z 2

 

naglowek i stopka 1naglowek i stopka 2naglowek i stopka 3naglowek i stopka 4

Wybierz projekt
który Cię interesuje

PSZCZOLY logo 06

logo zadrzewienia 5 final

 

SlideBar