Działania

Zapraszamy do udziału w kursie szkoleniowym przygotowującym do działań społecznych edukatorów bioróżnorodności dla obszarów wiejskich z terenu województwa wielkopolskiego. Szkolenie jest częścią projektu pn. „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”. Kurs ma na celu przygotowanie osób, które w sposób aktywny będą propagowały wiedzę i motywowały do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności na terenach rolniczych.

 

UWAGA są jeszcze wolne miejsca na szkolenie. Termin składania aplikacji zgłoszeniowych na szkolenie w Witaszycach przedłużony do dnia 17. 02. 2017 r.

W załączeniu treść zaproszenia oraz aplikacja zgłoszeniowa, którą należy przesłać do dnia 17. 02. 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 9 listopada 2016 roku przeprowadziłam warsztaty pt: „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach wiejskich” przeprowadzonych w ramach projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”. Spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Lubiatowie, uczestnikami spotkania była lokalna społeczność Lubiatowa oraz społeczność pobliskiej miejscowości Kwiatów.

W dniu 30.09.2016r w Przedszkolu Publicznym w Strzeszowie, w gminie Wisznia Mała zostały przeprowadzone warsztaty pn.:”Co piszczy w trawie i co szumi w lesie” sfinansowany ze środków NFOŚ i GW w ramach realizacji projektu „Zadrzewienia Śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu”.

W dniu 25.10.2016 r., w miejscowości Mściwojów przeprowadzono warsztat edukacyjny pn. ,,Wpływ zadrzewienia na środowisko lokalne, analiza możliwości i szans na przykładzie Gminy Mściwojów”. Uczestnicy spotkamia wskazali konieczność zachowania istniejących i tworzenia nowych zadrzewień.

W dniu 27 września br. w świetlicy wiejskiej w Twierdzielewie odbyło się spotkanie pn. „Drzewa wokół nas – warsztat projektowania zadrzewień w krajobrazie rolniczym”. Warsztat skierowany był do mieszkańców Twierdzielewa.

W dniach 20-22 października 2016r w Pensjonacie Korona w Modrzycy odbył się drugi, a zarazem ostatni zjazd szkoleniowy edukatorów bioróżnorodności z terenu województwa lubuskiego.

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Drzewa dla bioróżnorodności, Drzewa dla Klimatu”- wykonanie modelowych, edukacyjnych śródpolnych stref zadrzewień, wspierających zachowanie bioróżnorodności i łagodzących zmiany klimatyczne na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

W ramach realizacji projektu „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja" ogłasza konkurs fotograficzny pt: „Drzewa robią dobry klimat na wsi”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół rolniczych i ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i szkół podstawowych.

W trzydniowym szkoleniu, które odbyło się w Pałacu Brzezina koło Wrocławia wzięło udział 19 osób.  
W dniach 1-3 września w Brzezinie odbyło się drugie i ostatnie na Dolnym Śląsku szkolenie grupy społecznych edukatorów bioróżnorodności.

 

naglowek i stopka 1naglowek i stopka 2naglowek i stopka 3naglowek i stopka 4

Wybierz projekt
który Cię interesuje

PSZCZOLY logo 06

logo zadrzewienia 5 final

 

SlideBar